Taśma malarska bywa nieocenionym materiałem do pracy. Za jej pomocą można szybko wykleić różne formy, napisy, obrazy i równie szybko je usunąć. Pomysły na ich zastosowanie: 1) "Mój kawałek podłogi" Każdy z uczniów za pomocą taśmy zaznacza na podłodze swój kwadrat. Wypełnia go rzeczami które są dla niego ważne i układa z nich kompozycje. Ćwiczenie to idealnie się sprawdza również na zajęciach językowych jako powtórka gramatyczna. Na zdjęciu powyżej uczniowie wykleili odmianę czasownik "być", później pracowali w dwóch grupach, gdzie nauczyciel podawał osobę a uczniowie musieli jak najszybciej dotknąć odpowiedniej formy "być". 3) "Koło przyjaźni" Uczniowie wspólnie wyklejają na podłodze lub na ścianie mandalę. Do tego dobrze użyć taśmy w różnych kolorach.
Polecam to ćwiczenie również do nauki części ciała na zajęciach językowych albo nauki narządów i organów wewnętrznych na lekcji biologii ;) Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do użycia taśmy malarskiej u Ciebie w domu lub też na zajęciach z uczniami ;) a może wpadł Ci do głowy inny pomysł na jej zastosowanie? Jeśli tak to podziel się z nami swoim pomysłem w komentarzu poniżej ;)
0 Comments
Inspiracją tego wpisu były zdjęcia prac zamieszczonych na FB przez Strefa Kreatywności. I od razu pomyślałam, że te piękne prace można wykorzystać przy omawianiu emocji a przede wszystkim naszego złego samopoczucia i agresywnych zachowań. Kaktus i jego kolce spiszą się tutaj idealnie! Co więcej można je też wykorzystać do powtórki materiału lub słownictwa na zajęciach w szkole.
Tę samą butelkę możecie wykorzystać na zajęciach w szkole. Tylko, że uczniowie zamiast pisać o swoich emocjach piszą nowe poznane słowa, wyrażenia, daty, zagadnienia itp. Na następnych zajęciach zaczynacie od butelki i przypomnienia sobie zagadnień z poprzedniej lekcji.
Polecam wam zaglądanie na fanpage Strefy kreatywności bo jak widzicie umieszczane tam pomysłowe prace mogą być inspiracją do własnych pomysłów. Wspólny czas spędzony na tworzeniu prac plastycznych, wyciszenie, które nam towarzyszy przy tworzeniu pracy jak i późniejsza rozmowa to wszystko sprzyja budowaniu więzi rodzinnych :) A co wy myślicie o takim wykorzystaniu tych prac? Może macie jakieś swoje pomysły? Z chęcią o nich przeczytam w komentarzach ;) Życzę wam wspaniałych inspiracji i tworzenia kreatywnych ćwiczeń!
Możemy spacerować sami, wówczas mamy czas na własne przemyślenia, zastanowienie się nad sobą, swoim życiem i marzeniami. Równie dobrze możemy spacerować z przyjaciółmi czy też rodziną. Wspólne rozmowy, śmiech, a nawet kontemplacja pozwala nam na zdystansowanie i wyciszenie się. - twórzcie historie osób, które mijacie -> spróbujcie odczytać emocje jakie przeżywają i zastanówcie się co mogło je wywołać, jakie to są osoby (wymyślcie im imię, zawód, zainteresowania itp.); - historia cieni - odrysujcie na chodniku swój cień i stwórzcie z niego bohatera. Jak by wyglądał, jaka to by była osoba? - zmieniajcie chód, czyli idźcie raz wolniej potem szybciej, to podskoczcie lub zakręćcie się w kółko; - spacer z zamkniętymi oczami. Jedna osoba pilnuje aby na nic lub nikogo nie wpadła, a druga idąc z oczami zamkniętymi rozwija swoje zmysły - później zamieńcie się rolami i porozmawiajcie o swoich odczuciach; - zróbcie zdjęcia nietypowym zjawiskom, miejscom - możecie je wykorzystać do zrobienia kolażu, stworzenia historii, zrobienia kart dyskusyjnych, itp. - mandala -> stwórzcie mandale (motyw artystyczny osadzony w kole) ze znalezionych rzeczy wokół was. - zbierzcie parę rzeczy natury, które leżą na chodniku lub obok niego (liście, kamienie, gałęzie, kwiaty itp.). Jak wrócicie do domu, stwórzcie z nich obraz (jak na zdjęciach poniżej). Nadajcie mu tytuł i opowiedzcie historię jaką przedstawia; żródło: https://www.facebook.com/creative.artcraftsideas/photos/pcb.2265057263540899/2265020873544538/?type=3&theater
|
Archiwa
Luty 2024
Kategorie
|